Šujmašīna un tās funkciju apskats

Šujmašīnas funkcijas, pogas, slēdži un regulējumi

Turpmākajos divos video Tu uzzināsi, ko nozīmē dažādi šujmašīnas slēdži, pogas un regulējumi. Kā savērt augšējo un apakšējo diegu, kā izvēlēties durienus un daudz ko citu.

Pirmajā video šujmašīnas funkcijas tiek demonstrētas uz kompjuterizētās šujmašīnas Bernette Sew&Go 7, bet otrajā video uz elektromehāniskās šujmašīnas Janome Easy Jeans Heavy Duty 1800 (abas šujmašīnas ir vienā cenu kategorijā un to cena ir ~300Eur).

  1. Noskaties abus video;
  2. Ja Tev jau ir iegādāta šujmašīna, tad ņem talkā savas šujmašīnas lietošanas instrukciju, izpēti to un apgūsti visas iespējas, ko piedāvā Tava šujmašīna;
  3. Ja Tev vēl nav iegādāta sava šujmašīna, noskaties abus video. Noteikti izpēti arī šujmašīnu rekomendācijas un iegādājies šujmašīnu.
  4. Uztin apakšējo diega spolīti;
  5. Saver augšējo diega spolīti;
  6. Izmēģini uz auduma parauga (vēlams uz divās kārtās kopā salikta auduma) dažādus dūrienu veidus. Pamaini dūriena garumu un platumu, un apskaties kā mainās dūriena izskats.


Testa vīles nošūšana

Pirms sāc šūt izstrādājumu, noteikti nošuj testa vīli uz tāda paša auduma, no kura šūsi. Katrs audums un materiāls reaģē savādāk un tam ir nepieciešami dažādi uzstādījumi, piem.

1.Augšejā diega spriegojums - nošuj vīli un novērtē to no labās un kreisās puses. Augšējam un apakšējam diegam jāsatiekas auduma kārtu starpā (jābūt balansā - attēlā 3. nošūtā vīle).

  • Attēlā redzams, ka vīles labajā pusē - L (attēlā 1. vīle), Tu redzi nelielus apakšējā diega punktiņus (dzeltenā diega cilpiņas), tas nozīmē, ka augšējā diega spriegojums ir noregulēts par stipru. Lai vīli dabūtu balansā, augšejā diega spriegojumu pagriez uz mazāku vērtību.
  • Attēlā redzams, ka vīles kreisajā pusē - K (attēlā 2. vīle), Tu redzi nelielus augšējā diega punktiņus (brūnā diega cilpiņas), tas nozīmē, ka augšējā diega spriegojums ir noregulēts par vaļīgu. Lai vīli dabūtu balansā, augšējā diega spriegojumu pagriez uz lielāku vērtību.

2.Dūriena garums taisnajam dūrienam.

Dūriena garumu uzstāda uz lielāku arī dekoratīvām šuvēm.


Lai uzzinātu, kā nošūt testa vīli, skaties nākamo video.

Kā nostiprināt diegu galus, lai vīle neizirtu?

Uzsākot un nobeidzot šūt vīli, vīle galos ir jānostiprina, lai tā neizirtu. To var izdarīt divos veidos:

  1. Nošujot "Turpu šurpu";
  2. Sasienot diegu galus.

Kā tieši tas ir darāms, skaties video!

Pabeigt un Turpināt  
Discussion

6 komentāri